Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest Calendar6m 3 el Cubical Quad

Autor: Krzysztof SQ3JPD

Niskobudżetowa konstrukcja 3 elementowego Cubical Quada na 6m, zbudowana w dwie godziny dla zaliczenia brakujących krajów z Afryki. Teraz wymiatam wszystko co się "rusza" na 7 W output.

Przedstawiam niskobudżetową konstrukcję 3 elementowego Cubical Quada na 6m autorstwa Mietka SP3CMX w Gorzowa Wielkopolskiego.

Przedstawiony opis konstrukcji anteny oraz zdjęcia są autorstwem Mietka.


fot. Mietek SP3CMX


"Było kilka otwarć na 6m i miałem okazję praktycznie przetestować antenę zainstalowaną na wysokości IIIp. Średnio raporty na S-metrze były lepsze na 3el Cubical Quadzie o ok. 15 dB w stosunku do GP V-2000 40m up. a czasami różnica wynosiła nawet +30 dB dla Cubical Quada.
W tej samej lokalizacji i kierunku miałem w zeszłym roku zainstalowanego 2el. beama i efekty były przynajmniej o połowę gorsze. Teraz nie mam problemu z dowoływaniem się do słyszanych stacji, a mam tylko 7W output z transvertera."

Mietek SP3CMXfot. Mietek SP3CMX

Dane techniczne


Kliknij na zdjęciu aby powiekszyć - Wymiary antenyKliknij na zdjęciu aby powiekszyć - Wyliczenia kalkulatoraSWR - odbita

Praca z max. 7W


Kliknij na zdjęciu aby powiekszyć - Fragment zapisu w CallBooku (Logger 32)


Instalacja anteny na dachuZainstalowałem antenę tym razem na dachu wieżowca (33m up.). Niestety okazało się, że teraz antena nie pracuje tak dobrze jak na wysokości III pietra (12m up.) Instalacja anteny na balkonie powodowała, że antena wisiała w wolnej przestrzeni, a na dachu jest tylko ok. 1,5m nad dachem żelazobetonowym.


PowrótPOLECAMY
SP EmCom Łączność Kryzysowa PZK
Amatorska Radiokomunikacja Satelitarna
Zawody Zielonogórskie
Nowe emisje cyfrowe
Lokalizacje radiostacji lubuskich
Lubuskie przemienniki